ПРЕДГРАДИЕ – Suburbicon

209

Домашна инвазија го потресува мирниот и семеен град.

Оригинален наслов: Suburbicon
Почеток на филмот: 16.11.2017
Траење на филмот: 108 Минути
Земја / година: USA/2017
Жанр: Криминалистички, Траги-комедија
Глумци: Oscar Isaac, Matt Damon, Julianne Moore, Josh Brolin
Режија: George Clooney
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

СОДРЖИНА

Предградието е мирна и идилична приградска населба со достапни домови и тревници како на филм… совршено место за одгледување семејство, и токму тоа го прави семејството Лоџ во 1959 година. Но, мирната површина ја прикрива вознемирувачката реалност. Таткотот Гарднер Лоџ (Мет Дејмон) ја истражува мрачната, измамничка и насилна страна на градот. Ова е приказна за лошите избори на неперфектните луѓе. Ова е Предградие.

http://www.cineplexx.mk/movie/Suburbicon/