Што ако ‘‘Игра на Тронови‘‘ беше направена од Дизни

229

Додека огромниот број љубители на култната серијата ‘‘Игра на Тронови‘‘ ја чекаат осмата и финална сезона , уметниците од Комбо Естудио понудија алтернативен изглед на шоуто.

Фернандо Мендонса и Андерсон Махански ни покажуваат како би изгледала Игра на Тронови доколку би била анимирана од страна на студиото Дизни, и мислам дека ќе се согласите дека изгледа толку добро како што звучи. Дуото толку добро ја искомбинира магијата на Дизни со познатата серија што веројатно ќе посакате навистина да се случи овој проект.

Arya Stark and the Hound

Jon Snow

Cersei Lannister

White Walker

My little birtds have told me… Lord Varys

Daenerys

Tyrion Lannister

Jaime Lannister and Brienne of Tarth